F1: Webber végzett az élen Barcelonában

Ugyan az eső alaposan megnehezítette a Forma-1 csapatainak dolgát délelőtt, Barcelonában, az égiek délután kedveztek a mezőnynek, a versenyzők így produktív munkát végezhettek az utolsó előszezoni teszt nyitónapján.

Ahogyan arra az előrejelzések alapján számítani lehetett, az időjárás a barcelonai teszt négy napján igencsak meghatározó lesz – már kora reggel eső áztatta fel a katalán versenypályát, sőt, a versenyzők gyakorlatilag egész délelőtt vizes aszfalton voltak kénytelenek róni a köröket.

A nedves pálya több kicsúszást is eredményezett: előbb Romain Grosjean csúszott a kavicságyba, majd az ebédszünet előtt nem sokkal Esteban Gutiérrez találta magát a gumifalban. Persze a mezőny többi tagja is meg-meglátogatta a füvet, vagy éppen a sóderágyat, ám komolyabb incidens szerencsére nem történt.

Délutánra aztán a nap is előbújt a fekete felhők mögül, a körülmények, illetve a pályafeltételek pedig egyre jobbá váltak. Ennek megfelelően a versenyzők is folyamatosan szorították lejjebb a köridőket.

A leggyorsabb végül az Infiniti Red Bull Racing ausztrál versenyzője, Mark Webber lett, aki az utolsó percekben folyamatosan javított, és végül 1:22.693-es köridővel zárta a napot. Az ausztrál mögött a nap legszorgalmasabb versenyzőjeként Lewis Hamilton végzett a második helyen, hátránya 1,6 másodperc. A brit pilóta 113 kört tett meg csütörtökön – eggyel többet, mint a Ferrari brazilja, Felipe Massa.

A mai eredményekből az időjárás miatt még nehezebb olvasni – mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a Toro Rosso ifjú tehetsége, Jean-Eric Vergne lett ma a harmadik, megelőzve a Williams újoncát, Valtteri Bottast.

Bár a McLaren nem sokat körözött délelőtt, a tesztnap végére versenyzője, Sergio Pérez végül 100 kört hozott össze, így zárt a táblázat ötödik helyén – közvetlenül honfitársa, a sauberes Gutiérrez előtt.

A Force India versenyzője, Paul di Resta lett a hetedik, őt Felipe Massa követte. A brazil pilóta délután egy teljes versenyszimulációt hajtott végre, azt azonban idő előtt meg kell szakítania, mivel autója megállt a pályán. A ferraris így is produktív napon van túl, hiszen 112-szer ment körbe a bő 4 és fél kilométer hosszú katalán ringen.

Bár a Marussiánál az eredeti tervek szerint ma Luiz Razia lett volna szolgálatban, a csapat Max Chiltont ültette autójába. Úgy tudjuk, a brazil pilótát cserbenhagyta egyik szponzora, így az orosz istálló nem kapta meg az ígért pénzösszeget – emiatt versenyzői ülése is veszélybe került. A hírek szerint a Marussia már Heikki Kovalainennel egyeztet, aki ma egy üléspróbán is részt vehet a csapatnál.

Chilton 78 kör megtétele után kilencedikként zárt ma Charles Picet megelőzve. A sort a lotusos Romain Grosjean zárta, ő mindössze 52-szer ment körbe a katalán pályán.

A csapatok holnap tovább folytatják a tesztelést Barcelonában.